محور امنیت رسانه ها انتخابات ستاد انتخابات

محور: امنیت رسانه ها انتخابات ستاد انتخابات اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ادعاهای بعضی نامزدها در مناظره دوم و ۹ جوابیه از سوی دستگاههای متفاوت

بعضی نامزدهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در دومین مناظره انتخاباتی مطالبی مطرح کردن که با تصویر العمل دستگاه های مربوط روبه رو شد.

ادعاهای بعضی نامزدها در مناظره دوم و ۹ جوابیه از سوی دستگاههای متفاوت

ادعاهای بعضی نامزدها در مناظره دوم و ۹ جوابیه از سوی دستگاههای متفاوت

عبارات مهم : ایران

بعضی نامزدهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در دومین مناظره انتخاباتی مطالبی مطرح کردن که با تصویر العمل دستگاه های مربوط روبه رو شد.

به گزارش ایرنا، در زیر بخش هایی از این جوابیه ها آمده هست.

ادعاهای بعضی نامزدها در مناظره دوم و ۹ جوابیه از سوی دستگاههای متفاوت

** زنگنه: در قرارداد کرسنت هیچ جریمه ای نشدیم/قدرتمندانه در حال دفاعیم

یکی از نامزدهای ریاست جمهوری در مناظره عصر امروز گفت: «ما قرارداد کرسنت داشتیم که به خاطر آن ۱۴.۵ میلیارد دلار جریمه شدیم؛ می گوییم به خاطر کرسنت جریمه شدیم، کرسنت بد است ولی به علت عدم اجرای آن در دولت نهم و دهم جریمه شدیم.»

بیژن زنگنه وزیر نفت در تصویر العمل تلگرامی به بیانات این نامزد ریاست جمهوری گفت:

بعضی نامزدهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در دومین مناظره انتخاباتی مطالبی مطرح کردن که با تصویر العمل دستگاه های مربوط روبه رو شد.

«ما در مورد کرسنت هیچ جریمه ای نشده ایم و قاطعانه و قدرتمندانه در حال دفاعیم. البته به علت ضعف دولت گذشته ما به عدم اجرای قرارداد محکوم شدیم».

در این رابطه حسن روحانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: «پرونده کرسنت در مرحله داوری است و هنوز به آخر نرسیده و رقم ها نیز این ارقامی که در شایعات گفته می شود، نیست.»

** مرکز رسانه ای و دیپلماسی وزارت امور خارجه نیز در تصویر العمل به بیانات بعضی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره تلویزیونی راجع به برجام تاکید کرد: از نامزدها درخواست می شود از نبرد رسانه ای کنونی با طرف آمریکایی جهت حمله به وزارت امور خارجه و سیاست خارجی سوءاستفاده نکنند.

ادعاهای بعضی نامزدها در مناظره دوم و ۹ جوابیه از سوی دستگاههای متفاوت

«همه تحریم هایی که براساس برجام باید برداشته می شد لغو و متوقف شده است اند؛ بعضی موانع و مشکلاتی که هنوز در حوزه بانکی وجود دارند ناشی از تحریم ها و مشکلاتی است که در خارج از برجام قرار دارد.»

«همه درآمدهای نفتی و منابع مالی کشور که بر اثر تحریم های هسته ای مسدود شده است بودند، آزاد شده است و در دسترس بانک مرکزی قرار دارند؛ ضمن آنکه درآمدهای حاصل از فروش نفت به صورت کامل در اختیار کشور است و به نحو مقتضی از آن استفاده می شود.»

بعضی نامزدهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در دومین مناظره انتخاباتی مطالبی مطرح کردن که با تصویر العمل دستگاه های مربوط روبه رو شد.

برنامه هسته ای کشور از جمله غنی سازی طبق برنامه عظیمی از سوی شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران ادامه دارد؛ بطوری که راکتور آب سنگین اراک با امضای قرارداد میان کشور عزیزمان ایران و چین در حال مدرن سازی هست.

وزارت خارجه راجع به بتون ریزی مربوط به مخزن قدیمی اراک هم گفت: بار دیگر تکرار می کنیم، بتون ریزی که مربوط به مخزن قدیمی اراک هست، فقط فضاسازی تبلیغاتی آمریکا بوده که متاسفانه به وسیله بعضی تکرار می شود.

ادعاهای بعضی نامزدها در مناظره دوم و ۹ جوابیه از سوی دستگاههای متفاوت

** وزیردفاع : شکوهمند ترین دوره در توسعه کمی و کیفی برنامه های موشکی و دفاعی کشور در دولت یازدهم بوده است

سردار حسین دهقان در تصویر العمل به بیانات یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره در خصوص برنامه های موشکی و دفاعی کشور افزود: در دولت یازدهم تا آخر سال ۹۵در بخش تامین اعتبارهای دفاعی تا دو نیم برابر نسبت به دولت قبل زیاد کردن داشته هست. این رقم در سال۹۶ به چهار برابر نسبت به دولت قبل می رسد.

** اینترنت زیاد وقت است تا ترساندن

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در تصویر العمل به ادعاهای یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با صدور اطلاعیه ای نوشت: اینترنت زیاد وقت است تا تهدید.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: به دنبال مطرح شدن بعضی مطالب در خصوص ترساندن بودن اینترنت به اطلاع می رساند در حال حاضر وقت های اینترنت زیاد از تهدیدهای آن است و در حالی که بزرگترین مسئله جوانان کشور بیکاری هست، اینترنت در سال گذشته با ایجاد ۱۰۰ هزار شغل مستقیم جهت اقشار تحصیل کرده کشور، ایجاد نظام شفافیت و ایجاد فضای نشاط سیاسی، وقت بی نظیری جهت کشور هست.

دولت جهت تهدیدات اجتماعی تدابیر خوبی اتخاذ کرده و با ایجاد سرویس های خاص از سوی اپراتورها جهت کودکان، زیاد کردن حجم تولید محتوای بومی در عرصه اینترنت و همچنین محدودیت هوشمندانه در محتواهای غیراخلاقی تلاش وافری جهت دفع آفات این فضا کرده است.

یکی از مصادیق مهم تاثیر اینترنت کم کردن هزینه های زیاد تبلیغات شهری در انتخابات هست. امروزه اینترنت در حال رشد از عرصه سرگرمی به عرصه خدمات و بلوغ آن در کشور بوده و این سیر بلوغ با حمایت ها و ایستادگی های دولت تدبیر و امید محقق شده است هست. هر چند تهاجم زیادی علیه دولت مستقر به وسیله همین اینترنت شکل گرفت؛ ولی سعه صدر دولت در این زمینه مهمترین عامل رشد و ترقی صنعت فناوری اطلاعات در کشور بود.

** وزارت علوم: کشور عزیزمان ایران رتبه اول بین ۲۵ کشور برتر تولید کننده علم را داراست

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پی مطرح شدن پرسشها مربوط به این حوزه در مناظره عصر امروز نامزدهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اعلام کرد: کشور عزیزمان ایران در بین ۲۵ کشور برتر تولید کننده علم در دنیا ، رتبه نخست را داراست. تعداد طرح های کلان ملی ۴۷ طرح بوده که از این تعداد ۳۵ طرح ساماندهی و مدیریت شده است و ۲۲ طرح به تائید نهایی رسیده و ۱۳ طرح نیز در حال نهایی شدن است و تنها ۱۲ طرح به علت نداشتن متقاضی در بخش صنعت و عدم تامین اعتبار و در نتیجه عدم توان پاسخگویی به نیازهای ملی در حال حاضر اجرایی نشده هست.

براساس اعلام وزارت علوم، از بااهمیت ترین مصوبات شورای عالی عتف می توان به اولویت گذاری طرح های تحقیقاتی، تصویب شرح تفصیلی وظایف شورای عتف، تصویب مناطق خاص علم و فناوری، داوری طرح های کلان ملی و… اشاره کرد.

*پاسخ شرکت انرژی اتمی به بیانات یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری: هزاران سانتریفیوژ در حال غنی سازی اند

سازمان انرژی اتمی در بیانیه ای در پاسخ به بیانات یکی از نامزدهای ریاست جمهوری در دومین مناظره انتخاباتی راجع به صنعت هسته ای کشور و فعالیت های این شرکت اعلام کرد: اکنون هزاران سانتریفیوژ در حال غنی سازی اند؛ چیزی که هیات حاکمه آمریکا به خصوص شخص اوباما انتظار آن را نداشت.

با آشنایی از آقای میرسلیم به عنوان فردی متدین و با سابقه، اعلام نظر راجع به عنوان های هسته ای به شکلی که وی در مناظره مطرح کردند، تعجب آور هست؛ وی به توقف صنعت هسته ای اشاره کرد در حالی که آمار و دلایلی جهت این عنوان ارایه نکردند.

این شرکت یادآورشد که : به طور حتم به یاد می آوریم که اوباما اعلام کرد اگر می توانستم، پیچ و مهره های صنعت هسته ای کشور عزیزمان ایران را باز می کردم. در کنار غنی سازی، تولید آب سنگین به میزان بیش از گذشته ادامه دارد؛ در حالی که ده ها تن محصولات آب سنگین خود را به همان کشوری که به دنبال تعطیلی کارخانه آب سنگین بود صادر کردیم.

«توجه شما را به گفته های دیوید آلبرایت جلب می کنیم که چگونه دولت آمریکا را به علت تسلیم شدن به کشور عزیزمان ایران در نتیجه خرید آب سنگین مورد انتقاد قرار داده و می گوید با این خرید، هم وحشت کشورهای دنیا را از خرید آب سنگین از کشور عزیزمان ایران ریختید و هم باعث تبلیغ تجاری آب سنگین کشور عزیزمان ایران شدید.»

سازمان انرژی اتمی ادامه داد: جناب آقای میرسلیم حتما شنیده اید که گاز یو.اف.۶ (UF6) به ماشین پیشرفته آی.آر۸ (IR-8) با حداقل ۲۰ برابر قدرت آی.آر۱(IR-1) تزریق شد؛ ماشینی که دولت آمریکا به دنبال از بین بردن آن بود.

این بیانیه تاکید کرد که از جنابعالی به عنوان فردی متدین انتظار است با بررسی دقیق شنیده های خود از طرح عنوان هایی که می تواند باعث ایجاد شبهه در بین مردم شود خودداری فرمائید. ضمن اینکه شرکت انرژی اتمی آمادگی دارد چنانچه مدارک و مستنداتی ارائه کنید آن را پیگیری و نتیجه را به ملت کشور عزیزمان ایران اعلام کند.

*آخوندی خطاب به یکی از نامزدهای ریاست جمهوری: آیا این گونه می خواهید از آزادی دفاع کنید؟

عباس آخوندی عصر امروز(جمعه) در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی خبر رسان تلگرام در تصویر العمل به بیانات یکی از نامزدهای ریاست جمهوری در دومین مناظره تلویزیونی خطاب به وی نوشت: شما مطلبی که اطراف من گفتید را به روایت سایر خبرنگاران از صحنه ارجاع می دهم. هر چند، در متنی که به همین مناسبت انتشار دادم به خودم تذکر دادم که باید صبورتر باشم ولی یک سؤال از شما دارم. آیا این گونه می خواهید از آزادی شهروندان دفاع کنید؟ و این گونه می خواهید حقوق شهروندی مردم را تامین کنید؟

وی ادامه داد: آقای میرسلیم در همان جلسه ای که نشسته اید، روبروی دیدگان شما و میلیون ها نفر حیثیت یک زن محترم ایرانی به وسیله یکی از نامزدها مورد تاخت وتاز قرار گرفت. از وی و آقای رئیسی انتظاری نیست، رویه آنها همین هست. ولی شما چه کردید؟ بجز اینکه به طور ضمنی با وی همراهی کردید؟ مگر قانون حقوق شهروندان را تعریف و تضمین نمی کند؟ این نامزد با چه حقی یک شهروندی را که شرافتمندانه و مطابق قانون عمل کرده و تمام حقوق قانونی را پرداخت کرده، مورد تهمت قرار می دهد؟

آخوندی ادامه داد: «شما که خود را آماده پذیرفتن سمت ریاست جمهوری کرده اید و می خواهید سوگند یاد کنید، آیا این گونه می خواهید حقوق شهروندان را تامین کنید؟ در آن جلسه تصویری ارائه شد که تمام تجار خائن هستند؟ آیا شما این گونه می خواهید از تجارت قانونی دفاع کنید؟ از شهرداری که حقوق مردم را تجارت می کند، انتظاری نیست، لیکن شما آیا سکوت کردید و از حقوق شهروندی و اآادی شهروندان دفاع نکردید؟

وزیر راه و شهرسازی افزود: شما دیدید که چگونه ایشان ناجوانمردانه تلاش می کند پای پدر را به یک عنوان کاملا غیر مرتبط به میان بکشد؟ آیا شما به عنوان یک سیاستمدار تشخیص نمی دادید که وی بدون هیچ مستندی، پدر را متهم می کند؟ در حالیکه به گواهی تعزیرات دختر نیز مرتکب هیچ امری خلافی نشده است؟ آیا این اخلاق است؟ مگر آموزه دینی ما نیست که می گوید هر وقت می بینید حقی ضایع می شود باید فریاد برآورید؟

آخوندی در آخر تاکید کرد: «شما نه تنها این کار را نکردید که در جهت تضییع حقوق شهروندان عمل کردید. البته امیدوارم که هیات نظارت و ستاد اجرایی انتخابات به این تضییع حق شهروندی پیگیری کند».

**پاسخ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ادعای خلاف واقع یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباه ادعای خلاف واقع یکی از نامزدها که دستاوردهای دولت در گشایش فضای فرهنگی و توسعه اماکن فرهنگی و هنری را محدود به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران دانسته بود در اطلاعیه ای اعلام کرد: منزل سینما بعد از سالها تعطیلی، با پیگیری دولت یازدهم، اهتمام فعالان سینما و دستور مستقیم مدیر جمهوری بازگشایی شد.

میزان فروش سینما از ۲۶میلیارد به ۱۷۰ میلیارد تومان زیاد کردن یافت و سینمای ملی رونق کم نظیری را تجربه کرد که نشان دهنده آشتی مردم با سینما است

دفعات اجرای نمایش از حدود ۶۷ هزار به بیش از ۱۰۲ هزار زیاد کردن یافت و اجرای تئاتر در سالن های کشور ۲۰۰۰ درصد زیاد کردن یافت

تعداد اجرای صحنه ای موسیقی از ۵۳۰ اجرا در ۹۱، به ۲۳۲۱ اجرا در سال ۹۵ زیاد کردن یافتحال آنکه توسعه فضاهای فرهنگی و هنری از وظایف و تکالیف قانونی شهرداری ها است و شایسته است مدیران شهری از ارایه اطلاعات نادرست به افکار عمومی اجتناب کنند

**مشاور فرهنگی دولت: روحانی دلواپس این است که در مناظره ها به جامعه شوک وارد شود.

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی روحانی راجع به مناظره امروز نیز گفت: آن طور که به نظر می آید روحانی در مناظره امروز دلواپس آرامش جامعه بود و نمی خواهد اجازه دهد در اثر مناظره ها نگرانی و شوکی در جامعه وارد شود. مناظره امروز به روشن شدن صفوف و خطوط مناظره کمک بسیاری کرد.

مشاور فرهنگی روحانی گفت: نگرانی که وجود داشت این بود که کاندیداها بتوانند در سایه انتقاد از ارائه برنامه فرار کنند، ولی با توجه به سازوکارهایی که آینده نگری شده است است مناظره هفته آینده، مناظره برنامه ها خواهد بود.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | اینترنت | انتخابات | وزارت علوم | وزارت خارجه | ریاست جمهوری | وزارت امور خارجه | نامزد ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs