محور امنیت رسانه ها انتخابات ستاد انتخابات

محور: امنیت رسانه ها انتخابات ستاد انتخابات اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی هم‌نوایی کشورهای عرب منطقه با ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

اظهارت روز جمعه رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران، برجام و سپاه پاسداران که با متهم کردن کشور عزیزمان ایران به حمایت از تروریسم همراه بود، تصویر العمل گسترده‌ای در د

هم‌نوایی کشورهای عرب منطقه با ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

هم نوایی کشورهای عرب منطقه با ترامپ علیه ایران

عبارات مهم : ایران

اظهارت روز جمعه مدیر جمهور آمریکا علیه ایران، برجام و سپاه پاسداران که با متهم کردن کشور عزیزمان ایران به حمایت از تروریسم همراه بود، تصویر العمل گسترده ای در دنیا داشت.

به گزارش ایسنا،می توان گفت که تقریبا اغلب کشورهای دنیا بیانات ضد ایرانی ترامپ را رد کردند ولی در این میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بیش از کشورهای دیگر در نقاط دنیا از این سخنان استقبال کرده و بعضی موضع بی طرفی اتخاذ کردند.

هم‌نوایی کشورهای عرب منطقه با ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

همان قدر که بیانات و سیاست های ترامپ راجع به کشور عزیزمان ایران و نقش آن در منطقه غیرمنطقی، غیردقیق و خلاف تعهدات بین المللی این کشور بود، به همان اندازه مخالفت ها کشورهای عربی منطقه با کشور عزیزمان ایران و سیاست هایش غیر واقعی است و بیش تر به یک بازی کودکانه از سوی آنها شبیه هست. این کشورها در مخالفت با موضوعی مثل برجام توجیهات داخلی و انتقاداتشان نسبت به روابط دو جانبه با کشور عزیزمان ایران را مطرح می کنند که بعضا امری غیر مرسوم در سطح بین المللی است.

موضوع هسته ای در بیش از یک دهه فضای کشور عزیزمان ایران هراسی را راجع به کشور عزیزمان ایران ایجاد کرده بود که این کشورها از این فضا جهت پیشبرد سیاست هایشان بیش ترین استفاده را بردند و با توافق هسته ای و اجرایی شدن برجام و از بین رفتن این فضا در عمل برنامه ها و خیالات خام رهبران این کشورها نقش بر آب شد.

اظهارت روز جمعه رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران، برجام و سپاه پاسداران که با متهم کردن کشور عزیزمان ایران به حمایت از تروریسم همراه بود، تصویر العمل گسترده‌ای در د

به گزارش ایسنا، در پی بیانات ترامپ علیه ایران، عربستان سعودی اعلام کرد که لغو تحریم ها علیه این کشور ضمن اصلاح و توسعه برنامه موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران باعث ارتقای حمایت کشور عزیزمان ایران از گروه های نظامی شده است است.

این کشور همچنین مدعی شد که کشور عزیزمان ایران از درآمدهای مالی به دست آمده از لغو تحریم جهت حمایت از حزب الله لبنان و حوثی ها در یمن استفاده کرده است.

هم چنین، وزارت خارجه امارات در بیانیه ای مدعی شد: کشور عزیزمان ایران تلاش می کند تا در منطقه هرج و مرج و بی ثباتی ایجاد کند و توافق هسته ای این وقت را به کشور عزیزمان ایران داد تا با جامعه بین المللی همکاری و تعامل داشته باشد ولی کشور عزیزمان ایران از این توافق جهت گسترش سیاست توسعه طلبانه خود بهره برد.

هم‌نوایی کشورهای عرب منطقه با ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

در این بیانیه ادعا شده است است: استراتژی تازه آمریکا جهت مقابله با رفتارهای منفی و غیرقابل قبول کشور عزیزمان ایران از جمله برنامه موشکی که امنیت و ثبات منطقه را به خطر می اندازد، اتخاذ شده است است.

وزارت خارجه امارات اعلام کرده است: این استراتژی آمریکا همچنین جهت مقابله با حمایت های کشور عزیزمان ایران با گروهک های تروریستی مانند حزب الله و حوثی ها و مقابله با دخالت های کشور عزیزمان ایران در امور داخلی کشورهای همسایه و ترساندن کشتیرانی بین المللی اتخاذ شده است است.

اظهارت روز جمعه رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران، برجام و سپاه پاسداران که با متهم کردن کشور عزیزمان ایران به حمایت از تروریسم همراه بود، تصویر العمل گسترده‌ای در د

امارات تاکید کرد است از استراتژی تازه آمریکا حمایت می کند و با آمریکا و همپیمانانش جهت مقابله با فعالیت های کشور عزیزمان ایران همکاری می کند.

بحرین نیز از دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس از استراتژی تازه آمریکا که از سوی دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا اعلام شد، استقبال کرد.

هم‌نوایی کشورهای عرب منطقه با ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

منامه با اشاره به بیانات ترامپ علیه توافق هسته ای و سپاه مدعی شد: این موضع آمریکا بر اهمیت مبارزه با تروریسم و حامیان آن جهت ایجاد جهانی پر امنیت و پر ثبات تاکید دارد و کشور بحرین از سیاست صحیح دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا و تلاشش جهت منع انتشار تروریسم که کشور عزیزمان ایران آن را انجام می دهد حمایت می کند.

بحرین با اشاره به اینکه کشور عزیزمان ایران باید به حاکمیت کشورهای همسایه احترام بگذارد و به قوانین و معاهدات بین المللی پایبند باشد مدعی شد: ما از تمام تلاش هایی که نشانه آنها منع دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح هسته ای و منع کشور عزیزمان ایران از کمک به شبه نظامیان افراطی هست، حمایت می کنیم.

هم چنین دولت مستعفی یمن در بیانیه ای مدعی شد که استراتژی تازه آمریکا در مورد کشور عزیزمان ایران تلاش کشور عزیزمان ایران جهت به کارگیری حوثی ها به منظور ایجاد بی ثباتی در منطقه را رسوا می کند.

این دولت اعلام کرد: کشور عزیزمان ایران به منظور ایجاد ناامنی و بی ثباتی در کشورهای همسایه اش در منطقه تلاش می کند و این جزء سیاست های توسعه طلبانه کشور عزیزمان ایران است.

در بیانیه دولت مستعفی یمن ادعا شده است است: نیروهای سپاه کشور عزیزمان ایران با موشک های پیشرفته و تکنولوژی های دیگر از حوثی ها حمایت می کنند و این حمایت نه تنها ثبات و امنیت منطقه بلکه کشتیرانی آزاد در دریای سرخ را نیز ترساندن می کند.

تا انتشار این گزارش مقامات کویتی، قطری و عمانی راجع به بیانات جمعه شب دونالد ترامپ و سیاست اش در قبال کشور عزیزمان ایران موضعی اتخاذ نکرده اند. هم چنین مقامات عراقی نیز در این باره اظهار نظری نداشته اند.

اما در این میان سعد حریری، نخست وزیر لبنان در تصویر العمل به بیانات اخیر دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران موضع نه جنگ، نه صلح یعنی بی تفاوتی را اتخاذ کرد.

حریری با اشاره به اینکه باید از ثبات و رسیدن به اتفاق نظر در منطقه حفاظت کرد، گفت: استراتژی تازه آمریکا میان آمریکا و کشور عزیزمان ایران است و به لبنان مربوط نمی شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جهت ایجاد ثبات، کشورها باید به توافق برسند، گفت: موضع آمریکا در قبال کشور عزیزمان ایران واضح و آشکار است و این امر به ما مربوط نمی شود، ما باید منتظر بمانیم و ببینیم که در روزهای آینده چه چیزی به دست خواهد آمد.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | آمریکا | ایرانی | استراتژی | دونالد ترامپ | کشورهای دیگر | کشورهای عربی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs