محور امنیت رسانه ها انتخابات ستاد انتخابات

محور: امنیت رسانه ها انتخابات ستاد انتخابات اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی ذرات معلق هوا، قلب انسان را به سمت فوت می‌برد

ذرات معلق ناشی از وسایل نقلیه دیزلی نظیر کامیون، موجب زیاد کردن خطر حمله قلبی، نارسایی قلبی و فوت می‌شوند.

ذرات معلق هوا، قلب انسان را به سمت فوت می‌برد

ذرات معلق هوا، قلب انسان را به سمت فوت می برد

عبارات مهم : مطالعه

ذرات معلق ناشی از وسایل نقلیه دیزلی نظیر کامیون، موجب زیاد کردن خطر حمله قلبی، نارسایی قلبی و فوت می شوند.

مدیر واحد پایش و آینده نگری شرکت کنترل کیفیت هوای تهران-افزود: نشریه ایندیپندنت در گزارشی به تهدیدی که ذرات معلق جهت سلامت قلب دارند پرداخت. آنگونه که در این گزارش آمده، میزان فوت و میر بر اثر آلودگی هوا در انگلستان ۷/۲۵ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر هست. در مقایسه با سوئد که تنها ۴ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر و همین طور ۷/۱۴ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر در اسپانیا، طبق برآوردها حدود ۴۰ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا دچار فوت زودرس می شوند.

ذرات معلق هوا، قلب انسان را به سمت فوت می‌برد

به گفته نادری، مطالعات تازه محققان که با استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قلب روی ۴۲۵۵ نفر با میانگین سنی ۶۲ سال انجام شده است نشان می دهد اندازه و عملکرد اجزای قلب آنها در مقایسه با سطح میانگین هر سال ذرات آلاینده (PM۲.۵) با توجه به محل سکونت تأثیر مستقیم دارد. درحالی که در بخش هایی از انگلستان میزان PM۲.۵ بالاتر از محدودیت های تعیین شده است به وسیله اتحادیه اروپا بوده هست، مطالعه نشان داد میانگین این آلاینده۱۰ میکروگرم در هر مترمکعب از هوا هست. این مقدار با این که کمتر از نشانه تعیین شده است اروپا (۲۵میکروگرم در متر مکعب) است در عین حال هنوز هم شاهد اثرات مضر آن هستند.

وی افزود: شواهد موجود نشان می دهد که ذرات معلق به طور عمده از وسایل نقلیه دیزلی در بزرگراه ها منتشر می شود و با زیاد کردن خطر حمله قلبی، نارسایی قلبی و فوت در ارتباط است به گفته .دکتر «آنگ» – متخصص قلب دانشگاه کوئین مری لندن – این مطالعه نشان می دهد که هر پنج میکروگرم در مترمکعب زیاد کردن قرارگرفتن در معرض PM۲.۵ باعث زیاد کردن چهار تا هشت درصدی سایز بطن چپ قلب و کم کردن دو درصدی قدرت پمپاژ آن می شود.

ذرات معلق ناشی از وسایل نقلیه دیزلی نظیر کامیون، موجب زیاد کردن خطر حمله قلبی، نارسایی قلبی و فوت می‌شوند.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در یک مطالعه که روی داوطلبان با استنشاق نانو ذرات طلا انجام شد، نشان داد که ۱۵ دقیقه بعد از تنفس، ذرات در ادرار و خون آنها بود و هنوز هم بعد از سه ماه وجود دارند. پروفسور «جرمی پیرسون» – عضو هیات مدیره پزشکی در موسسه قلب بریتانیا- نیز در این باره خاطرنشان می کند که در بریتانیا از هر ۱۰ نفر بیمار، هشت نفر بر اثر آلودگی هوا دچار حمله قلبی و سکته مغزی می شود. از آنجا که وسایل نقلیه دیزلی منبع مهم این پرسشها هست، نیاز به محافظت شهرها از ورود وسایل نقلیه دیزلی داریم.

اخبار پزشکی – ایسنا

واژه های کلیدی: مطالعه | مقایسه | انگلستان | آلودگی هوا | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs